X
تبلیغات
رایتل

ملکه ملکوت

1386/03/21 ساعت 14:51

 

خدا را بزرگ مى‏دانم، از آن ‏روز که وصف کمالاتت را شنیدم و محمد را ختم رسل شناختم، ...

خدا را بزرگ مى‏دانم، از آن ‏روز که وصف کمالاتت را شنیدم و محمد را ختم رسل شناختم، از آن لحظه که دانستم پدرِ تو است؛ و على را به آن سبب یگانه عالم خطاب کردم که تو لایق همسریش دانستى. از مجتبى و حسین و زینبت جز این انتظارى نیست که شیر دنیا باشند و سرور عقبى که از تو زاده شده‏اند.
اى که بهشت از تو رنگ و بوى بهشتى یافته است؛
یاس سپیدى را از تو به عاریت گرفت؛ شب در عزاى فراق تو بود که سیه‏پوش شد.

اى جاودانه مادر، بلنداى روحت انتهاى کیهان و کهکشان نگاهت والاترین معراج است. من چه بگویم که نه لیاقتش را و نه جسارتش را دارم که حتى محاسنت را معنا کنم. اى معنا دهنده به واژه مطهر زن. زن پیش از تو براى مرد «کالا» و پس از تو در برابر مرد «والا» بود. تو آن زن مردانه‏تر از همه مردانى.

گویند آسمان از خشم تو غرش مى‏کند و خورشید از دورى تو مى‏سوزد. اى آبروى شیعه، زمزم همیشه جوشان مهرى و دریاى همیشه خروشان معرفت. اى پهلو شکسته، اى پهلوان صفت. تا ابد آسمان خواهد گریست و افسوس خواهد خورد که چرا نور از چشمان على نرفت، آن زمان که غنچه‏اش را در فدک پرپر مى‏کردند.

مشرکان و دیوصفتان دنیوى سخن رسول را نشنیدند، نگاه على را نخواندند، فریاد زهرا را برنتافتند. آن هرزگان سیاه و آن بردگان هوس پلیدى را معنا بخشیدند، ابولهب را خلف بودند، و ابوجهل را آبرو خریدند.

جانم فداى مولایم على که در فراقت یکشبه سیه‏پوش و سپیدموى شد. دیگر کسى على را جز در محراب مسجد کوفه - که خود را نزدیک وصالت مى‏دید - شادمان نیافت. اى ملکه ملکوت، من چه بگویم که سنگریزه‏ایم در کف اقیانوسى که آن اقیانوس لحظه‏اى پلک زدن چشمان توست.
آخر مگر مى‏توان جز فرزند تو بود و از مجتبى مظلومتر‏ شهید شد؛ یا مگر مى‏توان از غیر تو فرزندى به شجاعت حسین آفرید و زنى غمدیده‏تر از زینب که تو غمخوار عالم بودى و عالم غمساز تو.
اى غمگین جاوید، غربت مزارت به مظلومیت حسین توست. شقایق از آن رو گاه و بیگاه در بیابان سبز شد که در پی آرامگهت مى‏گشت؛ و شهاب از آن‏ روز سرگردان آسمان شد که قصد نورافشانى مرقدت را داشت.

منبع: http://www.hadith.net و شبکه پیام سیما

نظرات (0)
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)

نام :
ایمیل :
وب/وبلاگ :
ایمیل شما بعد از ثبت نمایش داده نخواهد شد