ماه «رجب» هم در خانه‌های مجازی بلاگرها راه پیدا کرده‌است

1385/05/09 ساعت 16:58

 

با آغاز ماه رجب و مراسم ادعیه وی‍ژه این ماه، وبلاگ‌های دینی هم رنگی از این ماه پر فضیلت به خود گرفته‌اند.

در وبلاگ« ای که امیر حرم دل تویی»، که موضوع اصلی آن حضرت امام علی(ع) می‌باشد،تکاپوی دیگری در ماه رجب یافته، چون ماه رجب ماه مولای متقیان امام علی(ع) است.

بلاگر در توصیف ماه رجب حدیثی از پیامبر اکرم(ص)ذکر کرده است که:« پیامبر خدا(صلى الله علیه وآله)مى‌فرماید: رجب، «شهرالله الأصمّ» است؛ و بدان سبب آن را «اصمّ» نامیدند که هیچ ماهى به پایه عظمت آن نمى‌رسد، مردم زمان جاهلیت به رجب حرمت مى‌نهادند و آنگاه که اسلام درخشیدن گرفت، بر حرمت آن افزود. بدانید که رجب، ماه خدا؛ شعبان، ماه من و رمضان، ماه امت من است پس هرکس یک روز از رجب را روزه بدارد، مستحقّ رضوان الهى گردد و روزه‌اش غضب الهى را خاموش کند و خداوند درى از درهاى جهنّم را بر او ببندد.»

«أنَا قَسیمُ النّارِ وَ خازِنُ الجِنانِوَ صاحِبُ الحَوضِ وَ صاحِبُ الاَعرافِ .»امام علی (ع)

وی حوادثی را که در این ماه رخ داده است، به ترتیب زیر برمی‌شمرد: «ولادت امام هادى(علیه السلام) ، ولادت حضرت امام جواد(علیه السلام) ،ولادت مبارک امام على(علیه السلام) در خانه کعبه معظمه در سیزدهم ماه رجب، ده سال قبل ازبعثت. شهادت حضرت امام کاظم(علیه السلام) در بیست و پنجم »..

و در آخر «بیست و هفتم این ماه، عید مبارکى است،چرا که آخرین پیامبر برگزیده‌ی الهى حضرت محمد(صلى الله علیه وآله) در این روز از جانب خداى متعال مأمور هدایت مردم و ابلاغ هدایت و رسالت الهى گردید.»

فضایل بسیاری برای ماه رجب آورده شده است : «روزه داری و استغفار سرسلسله تمام اعمال این ماه است.ذکر فراوان «لااله الا الله»، قرائت سوره توحید، خواندن دعاهای مخصوص این ماه، شب زنده‌داری و روزه تمام این ماه و حداقل سه روز اول، میانه و آخر آن از اعمال سفارش شده دیگر است.»
برای دیدن فضائل ماه رجب اینجا را کلیک کنید.

منبع:  http://www.iqna.ir/news_detail.php?ProdID=61028

نظرات (0)
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)

نام :
ایمیل :
وب/وبلاگ :
ایمیل شما بعد از ثبت نمایش داده نخواهد شد