X
تبلیغات
رایتل

بسیج عمومی برای ایجاد محتوای قرآنی در محیط وب

1385/03/28 ساعت 00:32

 

دبیر شورای عالی اطلاع‌رسانی خواستار شد:
بسیج عمومی برای ایجاد محتوای قرآنی در محیط وب

گروه وبلاگ: توجه به قرآن در محیط حقیقی و مجازی از وظایف ما تلقی می‌شود، طبیعتاً اگر کسی بتواند حتی بخش کوچکی از آموزه‌های آن را در اختیار دیگران قرار دهد وظیفه‌ی خود را به خوبی انجام داده است.

حجت الاسلام حمید شهریاری، دبیر شورای عالی اطلاع‌رسانی در حاشیه‌ی مراسم«جشن تولد وبلاگ فارسی» که دیروز توسط گروه‌ سایت‌های پرشین‌بلاگ برگزار شد، در گفتگو با خبرگزاری قرآنی ایران(ایکنا)، راه‌ پیشرفت کمی و کیفی وبلاگ‌های قرآنی را بسیج عمومی متشکل از بلاگر‌ها و نهاد‌های مسوول عنوان کرد و افزود: باید یک بسیج عمومی از کسانی که احساس مسوولیت می‌کنند و امکان حضور در محیط وب را نداشته‌اند و یا بلاگرهای آشنا با این موضوع و نهادهای مدنی که این کار را تحت حمایت قرار دهند تشکیل شود تا آنان بتوانند فضایی را ایجاد کنند که محتوای مفید با آموزه‌های قرآنی را به این محیط عرضه کنند. و این کار مستلزم برنامه‌ریزی و ارائه‌ی پیشنهادات کارآمد است.

 ایجاد بسیج عمومی برای پیشرفت وبلاگ‌های قرآنی
باید یک بسیج عمومی از کسانی که احساس مسوولیت می‌کنند و امکان حضور در محیط وب را نداشته‌اند ویا بلاگرهای آشنا با این موضوع و نهادهای مدنی که این کار را تحت حمایت قرار دهند تشکیل شود تا آنان بتوانند فضایی را ایجاد نمایند که محتوای مفید با آموزه‌های قرآنی را به این محیط عرضه کنند، که این کار مستلزم برنامه‌ریزی و ارائه‌ی پیشنهادات کارآمد است

وی درباره جایگاه قرآن در فضای سایبر و محیط وبلاگ‌ها گفت: قرآن اصلی‌ترین کتاب ما مسلمانان است و توجه به قرآن در محیط حقیقی و مجازی از وظایف ما تلقی می‌شود، طبیعتاً اگر کسی بتواند حتی بخش کوچکی از آموزه‌های آن را در اختیار دیگران قرار دهد وظیفه‌ی خود را به خوبی انجام داده است. همان‌طور که در صدر اسلام اصحاب پیامبر(ص)، آیات قرآن را حفظ کرده و آن را منتشر می‌کردند، امروزه گوشه‌ای از این مسئولیت در فضای مجازی به عهده‌ی بلاگرها است، البته در سال‌های اخیر شاهد فعالیت چشم‌گیر آنان در این محیط بوده‌ایم.

دبیر شورای عالی اطلاع‌رسانی در پایان سخنانش، از اجرای برنامه‌هایی در آینده توسط آن دبیرخانه برای اعتلای سطح کمی و کیفی وبلاگ‌های قرآنی خبر داد.

منبع: http://www.iqna.ir/news_detail.php?ProdID=54043
نظرات (0)
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)

نام :
ایمیل :
وب/وبلاگ :
ایمیل شما بعد از ثبت نمایش داده نخواهد شد